Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili kirish ballari 2026

Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili yo'nalishi 2026-yilgi qabulda 30 ta OTMda bor. Grant chegara ballari 119,8 dan 186,8 gacha, jami 2 769 o'rin. Quyidagi jadval rasmiy qabul natijalaridan — eng past chegarali OTM tepada.

⚡ Balingiz shu yo'nalishga yetadimi? Bir soniyada tekshiring: O'tish bali tekshirgichi →
OTMShifrKvotaKontrakt baliGrant bali
Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika institutimaqsadli60110901961—119,8
Denov tadbirkorlik va pedagogika institutimaqsadli601109011768—126,1
Navoiy davlat univeristetimaqsadli601109012081—138,8
Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika institutimaqsadli601109012581—139,0
Denov tadbirkorlik va pedagogika institutimaqsadli601109011796—145,1
Denov tadbirkorlik va pedagogika institutimaqsadli6011090118110—149,3
Termiz davlat pedagogika institutimaqsadli6011090117812—152,9
Denov tadbirkorlik va pedagogika institutimaqsadli6011090117714—160,9
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli601109011901—162,2
Samarqand davlat pedagogika institutimaqsadli601109012259—163,9
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli601109011884—167,2
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli601109011865—167,5
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli601109011838—168,4
Samarqand davlat pedagogika institutimaqsadli601109012209—168,7
Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika institutimaqsadli601109011031—169,7
Termiz davlat pedagogika institutimaqsadli601109012557—169,9
Navoiy davlat univeristetimaqsadli601109012132—170,9
Termiz davlat pedagogika institutimaqsadli601109011724—171,2
Termiz davlat pedagogika institutimaqsadli601109011707—171,7
Denov tadbirkorlik va pedagogika institutimaqsadli601109011747—171,9
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli601109011845—172,2
Samarqand davlat pedagogika institutimaqsadli601109012182—173,1
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli601109011942—173,7
Denov tadbirkorlik va pedagogika institutimaqsadli601109011717—174,0
Termiz davlat pedagogika institutimaqsadli601109011756—174,0
Termiz davlat pedagogika institutimaqsadli601109011684—174,8
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli601109012637—175,2
Chirchiq davlat pedagogika universitetimaqsadli601109012411—176,2
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli601109011913—176,7
Samarqand davlat pedagogika institutimaqsadli601109012243—178,8
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli601109011824—179,1
Jizzax davlat pedagogika universitetimaqsadli601109011982—180,0
Jizzax davlat pedagogika universitetimaqsadli601109011991—180,2
Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika instituti6011090171163,5183,5
Andijon davlat pedagogika instituti6011090150168,3183,5
Chirchiq davlat pedagogika universiteti6011090174173,1183,5
Guliston davlat pedagogika instituti6011090176166,7183,5
Namangan davlat chet tillari instituti60110901227170,5183,5
O'zbekiston jurnalistika universiteti6011090177173,4183,5
Samarqand davlat chet tillar instituti60110901261174,3183,5
Samarqand davlat pedagogika instituti6011090172172,0183,5
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filiali6011090162171,5183,5
Termiz davlat pedagogika instituti6011090135172,7183,5
Namangan davlat pedagogika instituti6011090176169,6183,6
Jizzax davlat pedagogika universiteti6011090170178,2183,7
Farg'ona davlat universitetimaqsadli601109011421—183,8
Qarshi davlat universiteti6011090151176,1183,8
Qoʻqon davlat universiteti6011090175176,7183,9
Samarqand davlat chet tillar instituti Narpay “Xorijiy tillar” fakulʼteti6011090150158,0184,1
Qoraqalpoq davlat universiteti6011090150163,2184,2
O'zbekiston milliy pedagogika universiteti6011090183177,3184,6
Urganch davlat pedagogika instituti6011090150179,5184,6
Andijon davlat chet tillari instituti6011090177178,6185,1
Buxoro davlat pedagogika institutimaqsadli601109011511—185,1
Navoiy davlat univeristeti6011090152179,1185,1
Kattaqoʻrgʻon davlat pedagogika instituti60110901100148,3185,3
Farg'ona davlat universitetimaqsadli601109011342—185,4
O‘zbekiston Milliy universiteti60110901154177,7185,4
Farg'ona davlat universiteti6011090199179,9185,6
Jizzax davlat pedagogika universitetimaqsadli601109011962—185,6
O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti60110901354179,6185,8
Buxoro davlat pedagogika instituti6011090161182,4186,8
Buxoro davlat pedagogika institutimaqsadli601109011541—186,8
Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti6011090150180,2186,8
Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika institutimaqsadli60110901102———
Denov tadbirkorlik va pedagogika instituti6011090150165,8—
Nukus davlat pedagogika instituti Ellikqal’a fakulteti6011090120163,4—
Qoraqalpoq davlat universiteti Chimboy fakulʼteti6011090121150,7—
Samarqand davlat universiteti Urgut filiali6011090150164,8—

Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili uchun necha ball kerak?

Yagona javob yo'q — chegara har OTMda har xil: 2026-yilda grantga eng past 119,8 ball, eng yuqori 186,8 ball bilan kirilgan. Jadvaldagi «maqsadli» belgisi hududiy kvota degani — u faqat o'sha tuman yoki shahar abituriyentlariga tegishli, umumiy tanlovga qaraganda chegarasi pastroq bo'ladi.

Ball yetmasa nima qilish kerak?

Kontrakt ustunini ko'ring — u grantdan ancha past; yoki keyingi urinishga bepul mashq testlari bilan tayyorlaning. Mashq testlari · Barcha o'tish ballari jadvali

Boshqa ommabop yo'nalishlar