Matematika kirish ballari 2026

Matematika yo'nalishi 2026-yilgi qabulda 29 ta OTMda bor. Grant chegara ballari 80,9 dan 169,4 gacha, jami 2 286 o'rin. Quyidagi jadval rasmiy qabul natijalaridan — eng past chegarali OTM tepada.

⚡ Balingiz shu yo'nalishga yetadimi? Bir soniyada tekshiring: O'tish bali tekshirgichi →
OTMShifrKvotaKontrakt baliGrant bali
Denov tadbirkorlik va pedagogika institutimaqsadli605401001813—80,9
Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika institutimaqsadli60540100961—90,1
Termiz davlat pedagogika institutimaqsadli605401001755—92,5
Denov tadbirkorlik va pedagogika institutimaqsadli605401001743—96,4
Samarqand davlat pedagogika institutimaqsadli605401002254—104,3
Chirchiq davlat pedagogika universitetimaqsadli605401002391—115,8
Termiz davlat pedagogika institutimaqsadli605401001782—118,7
Denov tadbirkorlik va pedagogika institutimaqsadli605401001772—120,4
Termiz davlat pedagogika institutimaqsadli605401001682—132,2
Qoraqalpoq davlat universiteti Chimboy fakulʼteti605401001566,4135,7
Guliston davlat universiteti6054010010076,7135,9
Jizzax davlat pedagogika universiteti6054010075110,6135,9
Termiz davlat universiteti6054010012676,7135,9
Denov tadbirkorlik va pedagogika instituti605401004175,8136,1
Kattaqoʻrgʻon davlat pedagogika instituti605401005076,9136,3
Samarqand davlat universiteti Urgut filiali605401002592,0136,7
Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika instituti605401004485,2137,5
Guliston davlat pedagogika instituti605401005278,7138,6
Samarqand davlat pedagogika institutimaqsadli605401002241—138,6
Termiz davlat pedagogika instituti605401009169,4140,1
Samarqand davlat pedagogika instituti6054010068106,2140,6
Andijon davlat pedagogika instituti605401007592,3140,9
Samarqand davlat pedagogika institutimaqsadli605401002181—141,0
Denov tadbirkorlik va pedagogika institutimaqsadli605401001711—141,2
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli605401001861—142,3
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli605401002631—142,9
Andijon davlat universiteti60540100176110,0143,3
Samarqand davlat pedagogika institutimaqsadli605401002201—143,5
Chirchiq davlat pedagogika universiteti6054010047120,3143,8
Namangan davlat pedagogika instituti6054010050115,7145,0
Sharof Rashidov nomidagi Samarqand davlat universiteti60540100225111,8147,1
Urganch davlat pedagogika instituti6054010050106,3147,3
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filiali6054010047117,2149,2
Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialimaqsadli605401001841—152,3
Qoraqalpoq davlat universiteti605401004095,7152,9
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti60540100100115,1153,5
Qoʻqon davlat universiteti6054010060128,6153,8
Navoiy davlat univeristeti6054010072123,6154,0
Namangan davlat universiteti6054010075118,8156,8
O'zbekiston milliy pedagogika universiteti60540100125126,4159,8
Qarshi davlat universiteti6054010050127,7160,0
Farg'ona davlat universiteti60540100101127,6160,9
Buxoro davlat pedagogika instituti6054010049128,8162,6
Buxoro davlat pedagogika institutimaqsadli605401001511—168,2
O‘zbekiston Milliy universiteti60540100175127,3168,5
Buxoro davlat universiteti6054010051145,3169,4
Chirchiq davlat pedagogika universitetimaqsadli60540100241———
Navoiy davlat univeristetimaqsadli60540100212———
Navoiy davlat univeristetimaqsadli60540100213———

Matematika uchun necha ball kerak?

Yagona javob yo'q — chegara har OTMda har xil: 2026-yilda grantga eng past 80,9 ball, eng yuqori 169,4 ball bilan kirilgan. Jadvaldagi «maqsadli» belgisi hududiy kvota degani — u faqat o'sha tuman yoki shahar abituriyentlariga tegishli, umumiy tanlovga qaraganda chegarasi pastroq bo'ladi.

Ball yetmasa nima qilish kerak?

Kontrakt ustunini ko'ring — u grantdan ancha past; yoki keyingi urinishga bepul mashq testlari bilan tayyorlaning. Mashq testlari · Barcha o'tish ballari jadvali

Boshqa ommabop yo'nalishlar