Государственные Toshkent

O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti (ODSMI)

O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti

Направления: 28
Средний грантовый балл: 135
Toshkent

О O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti

O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti — Toshkentdagi Davlat. Universitetda 28 ta ta'lim yo'nalishi mavjud. 2026-yilgi o'rtacha grant kirish bali — 135. DTM natijangizga mos yo'nalishni TestMakon orqali tanlang.

O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti yo'nalishlari va 2026-yil kirish ballari

Направление Grant ball 2026 Контрактный балл Стоимость контракта
60211203
168,8 116,2
60211205
168,7 108,0
60211201
166,7 122,0
60211101
165,4 122,5
60211707
162,6 102,4
60211103308
160,9
60211204
160,3 91,0
60211103
156,3 99,8
60211706
152,1 112,9
60211104
149,6 89,6
60211101307
148,8
60211705
148,2 119,2
60211202
147,6 69,9
60211105
146,8 109,3
60211003
145,9 71,0
61010100
145,4 111,6
60210200
144,9 61,7
60211104310
140,9
60211006
140,8 77,5
60211102
138,7 97,6
60211004
137,6 82,3
60211708
135,3 100,6
60211601
126,5 73,2
60210301
122,7 74,9
60211001
113,1 66,9
60320400
82,0 58,8
60211105309
60410800
83,0
💬

Отзывов нет

Оставьте первый отзыв!

Кратко
O'rtacha grant ball (2026) 135
Направления 28
Грантовые места 113
🎯
Рассчитайте балл
Узнайте свои шансы на поступление с помощью AI
Рассчитать

O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti — ko'p so'raladigan savollar

Сколько баллов нужно для поступления в O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti?

O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti kirish ballari yo'nalishga qarab farq qiladi. 2026-yilda o'rtacha grant o'tish bali 135 ball bo'lgan. Har bir yo'nalishning grant va kontrakt ballari shu sahifadagi jadvalda keltirilgan. DTM natijangizni kiritsangiz, qaysi yo'nalishlarga yetishini darhol ko'rasiz.

Есть ли государственный грант в O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti?

Ha, O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat institutining aksariyat yo'nalishlarida davlat granti (byudjet) o'rinlari ajratiladi. Jami 113 ta grant o'rni ajratilgan. Grant o'tish ballari yo'nalishlar jadvalida ko'rsatilgan.

Какие направления есть в O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti?

O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat institutida 28 ta ta'lim yo'nalishi mavjud. To'liq ro'yxat, o'tish ballari va kontrakt narxlari shu sahifadagi yo'nalishlar jadvalida keltirilgan.

Сколько стоит контракт в O‘zbekiston davlat sanʼat va madaniyat instituti?

Kontrakt to'lovi yo'nalishga qarab belgilanadi va har bir yo'nalish uchun aniq summa jadvalning Kontrakt narxi ustunida ko'rsatilgan.